PF 2022

31.12.2021

Hodně zdraví a štěstí v novém roce.

Přestože nám všechny ty okolnosti, ve kterých poslední dva roky žijeme, přináší spoustu zákazů, omezení a taky obrovskou nálož střetů emocí, já věřím, že v našich životech vytváří i pozitivní změny.

Už jen to uvědomění, že nic není jisté. Naučit se nehroutit se z nejistoty, ale pracovat s tím vědomím. Je to náročné a vysilující, nemyslím si, že bych tento stav vyhledávala, to ne, přesto ale musím konstatovat, že v našem současném konzumním světě dostatku, mi díky Covidu spousta věcí "došla".

Hlavně cítím, že si všichni najednou začínají vážit toho, co před nedávnem bylo pro všechny samozřejmostí.

Snažíme se vidět i v maličkostech radost.

Pořád se učíme, pořád vyvíjíme a modelujeme své mozkové buňky. A to je, myslím, dobře.

Ráda bych, aby až toto období omezování a zákazů konečně skončí, stále v nás zůstal zdravý střípek vědomí, že co máme dnes, už zítra mít nemusíme. Abychom si stále vážili toho, co máme, protože, když se oprostíme od myšlenky chtít více, zjistíme, že se máme moc dobře. Často záleží jen na úhlu pohledu a my máme talent postavit se zrovna tak, abychom viděli černě. Neříkám, že chtít více je špatně, je to pokrok, ale často nás ta honba zbytečně ničí. Všechno s mírou.

Konec toku mých myšlenek.

Já vám přeji, ať se umíte ze života radovat, abyste vždy v sobě našli jiskřičku, která, když se do ní správně foukne, rozhoří se a zahřeje vaši dušičku a vykouzlí úsměv.

Úsměv je mocný. Naštěstí je i nakažlivý. Nebraňme se mu.

Prostě vám přeji, abyste vstali 1. ledna z postele s optimismem a přesvědčením, že jste na světě správně, máte svou roli v tomto divadelním kuse (ať už to cítíte jako komedii nebo jako drama) a abyste každý večer usínali s dobrým pocitem, že jste prožili hezký den.

Vaše Romana