JANA

07.10.2022

Jana je učitelkou ekonomiky na střední škole a je jí 64 let. Usměvavá paní, která hýří energií a miluje tancování.

JANA

64

UČITELKA

"Jana k nám do studia přišla do kurzu začátečníků společně s mou spolužačkou z gymnázia. Spolužačka to vzdala a Jana zůstala. Když jsem vybírala adeptky pro SeniorStardance, teprve jsem se dozvěděla, kolik Vánoc už v životě oslavila a byla jsem překvapena. Nikdo by jí to nehádal, obzvláště na tanečním parketě."

Proč ses rozhodla pro tanec?

Vždycky jsem ráda tančila, můj partner ne. To tak bývá. Konečně se mi to podařilo. Konečně TANČÍM!!! -"A to je důvod, proč naše studio ženy navštěvují. Protože jejich partneři tančit nechtějí. Je to důvod, aby dámy netančily? Rozhodně není."

Obávala ses něčeho, než jsi navštívila první lekci? Čeho?

Myslela jsem si, že už jsem prostě stará. Že je to hloupé začínat s tancem v tomhle věku. Jsem ráda, že jsem se překonala. -"A toto je pro mnohé dámy překvapením. Že mohou začít s tancem klidně i v důchodovém věku, potkávat se s mnohem mladšími tanečnicemi a mít společnou řeč."

Co ti tanec přináší?

Jednoduše VELKOU RADOST! -"Nejvýstižnější odpověď, jaká mohla zaznít, ale já musím dodat, že klientky často po čase poznají, že tanec má dobrý vliv na jejich tělesnou kondici a samozřejmě i psychiku."

Co se ti na tanci s profesionálním partnerem nejvíce líbí? (Předpokládám, že kdyby se ti nelíbil, tak bys k nám nechodila :-))

To, že je to opravdu TANEC, že mě někdo vede. -"Ano, naši profesionální partneři už tančit umí. Nemusíte je nikam tlačit. Nešlapou vám po střevíčkách a tančí rádi."

Jaké máš cíle a ambice?

Užívat si to. -"Přestože je toto ten nejušlechtilejší cíl, byla Jana vyzvána účastnit se projektu SenioStardance a v celostátním finále v Praze se umístila na 2. místě."

Co na to tvá rodina a blízcí přátelé?

Vrstevnice nechápavě kroutí hlavou. -"Často také závidí, to tak bývá, ale mnohé jsou motivovány příkladem svých kamarádek a přijdou taky na taneční lekce."

Doporučila bys ProAm ostatním? Zkus jednou větou, či sloganem vyjádřit proč.

Ano, člověk tančí a v tu chvíli se ničím dalším nerozptyluje, nic jiného neřeší. -"Dokonalý psychický relax uvádějí téměř všechny klientky jako skvělý bonus tancování."

Co bys řekla o PRO partnerech?

Jsou milí a přátelští, chovají se profesionálně