KÁJA

27.09.2022

Kája pracuje jako úřednice a je jí 54 let. Vrhla se do tance po hlavě v rámci hesla "není na co čekat". Přišla, trénuje, soutěží a kvete :-)

KÁJA

54

ÚŘEDNICE

Jak dlouho se věnuješ tanci v Dance Studiu LIKE

Začala jsem těsně před Covidem, po nucené pauze jsem začala pravidelně tančit v září 2021. Takže i s Covidovou pauzou 2 roky.

Proč ses rozhodla pro tanec?

Od malička mě bavilo se dívat i tančit, ale neměla jsem příležitost v dětství chodit do taneční školy....takže splněný dětský sen, doslova.

Obávala ses něčeho, než jsi navštívila první lekci? Čeho?

Ne, jen jsem měla velký ostych.

Co ti tanec přináší?

Během roku, co tančím, jsem zhubla pět kilo, zformovala se mi dokonale postava, mám svaly tam, kde nikde nebyly (na břiše), dále si neuvěřitelně trénuju paměť! všechny ty sestavy si pamatovat, to je hodně těžké! Snažím se vypořádávat se stresem (na soutěži), se zklamáním (když nepředvedu to, co mám natrénováno), naopak se učím užívat si úspěch (když se mi daří) i přijímat kritiku od trenéra (tanečníka), který má samozřejmě vždycky pravdu! :-D

Co se ti na tanci s profesionálním partnerem nejvíce líbí? (Předpokládám, že kdyby se ti nelíbil, tak bys k nám nechodila :-))

Nevynechala jsem ani jediný díl StarDance v TV, tuším nějakých 10-12 řad? a pokaždé, když jsme to s mužem sledovali, jsem si povzdechla a říkala: "Já bych si to tak chtěla někdy zkusit, tančit s profíkem! To musí být úžasné, když to aspoň jeden pořádně umí! To musí být pohádka, si tak s ním tančit"....no a posléze na mě vyskočila reklama na FB na Dance Studio Like....neváhala jsem ani vteřinu a hned jsem se přihlásila.

Jaké máš cíle a ambice?

Pokud mi to zdraví a finance dovolí, tak tančit, co to půjde! Zlepšovat se, přidávat těžší sestavy, soutěžit a mít dobrý pocit z toho, co předvedu na parketu...pro mě je daleko důležitější právě ten pocit, než získat medaili...když vím, že jsem na parketu duši vypustila, pak jsem spokojená a nepotřebuju nic víc....

Co na to tvá rodina a blízcí přátelé?

Rodina nejdřív překvapená, že jsem se do toho pustila, ale zároveň nadšená, sledují každé moje videa, účastní se soutěží...Přátelé mi fandí taky, musím sem tam něco ukázat :-D

Doporučila bys ProAm ostatním? Zkus jednou větou, či sloganem vyjádřit proč.

Já si při tanci s Pro hlavně odpočinu mentálně, protože ON mi řekne všechno, co a jak mám dělat! ...v běžném životě musím zařizovat, organizovat spoustu věcí...v Liku jenom pokorně naslouchám příkazům a snažím se je plnit do puntíku!!!

Co bys řekla o PRO partnerech?

Tak tady bych se mohla rozepsat na tři stránky minimálně! ale ve stručnosti: - profesionál každým coulem - vtipný! (když mě imituje, jak to tančím já a pak mi to následně ukáže, jak to má správně vypadat) - přizpůsobivý (při skladbě sestavy dá někdy i na mé nápady) - vnímavý (má mě dokonale přečtenou) - konstruktivně kritický - velmi dobrý psycholog (hlavně na soutěži)

Jak se cítíš ve svém domovském tanečním studiu?

Mám jenom pozitivní pocity ze Studia Like. Za rok pravidelného navštěvování Studia nemám, co bych vytkla...Spíš naopak mě překvapilo třeba občerstvení na kurzech a zajištěn pitný režim (to je myslím nadstandard), soutěže pořádané Vámi jsou na velmi vysoké úrovni, připadám si tam opravdu jako TA celebrita!!!