BRNO v OSTRAVĚ

04.05.2022

Salsa a latina s Míšou Gatěkovou a Jardou a Janou Kunešovými o víkendu 20.-22.5.

Konečně se nám povedla vykomunikovat návštěva lektorů z Brněnské Taneční školy Jaroslava Kuneše, kteří se stejně jako my, kromě jiného, věnují ProAm. A co si budeme povídat, ze soutěží víme, že na velmi vysoké úrovni.

Díky materiálům, které natočil Jarda Kuneš spolu s Míšou Gatěkovou pro potřeby Czech PRO-AM Dance Union, jsme začali u nás trochu více se salsou pracovat. Existují dva nejpovolanější lidé, kteří salsu vyučují, a to nám již známý Jakub Mazůch, kterého už jsme přivítali na našem letním soustředění a pak Michaela Gatěková, jeho bývalá taneční partnerka. Jsou několikanásobnými mistry ČR v salse, což možná až tak nezáří, ale oni také byli finalisty ME a MS (wow) a navíc stříbrnými medailisty na Světových hrách, mistři světa WDC, mají v šuplíku tolik úspěchů, že by se mi to sem prostě všechno nevešlo.

Nás tedy v pátek 20.5. navštíví tato SALSA hvězda Míša Gatěková a s ní naprosto skvělý Jaroslav Kuneš, který byl jejím trenérem, když se Míša věnovala Latinskoamerickým tancům na soutěžní úrovni. TADY můžete obdivovat všechny tři - Jardu, Jakuba i Míšu.

Připravili jsme pro vás zahajovací SOLO lekci s Míšou - 18:00-18:45 a ProAm lekci, kde pro vás budou k dispozici partneři a Jarda s Míšou v 19:00-20:30.

Domnívám se, že se ProAm semináře mohou zúčastnit i celé páry (věnující se salse kdekoli jinde), ale pravidlem u nás bývá, že se věnujeme primárně ženám (jejich krokům), muž by musel být schopen kroky "odkoukat" - v tomto případě se ozvěte, dojde k úpravě ceny za osobu.

SALSA v jejich podání je prostě skvělá, to je jedna věc, druhá, neméně důležitá věc - jsou to jedineční lektoři. Určitě si více než skvěle zatančíte a hodně se dozvíte.


Obrovskou radost mám z návštěvy jedinečné tanečnice, kterou jsem začala obdivovat mnohem později, než by si zasloužila, protože jsem byla tanečním barbarem. Jde o Janu Kunešovou, kterou jste mohli poznat prostřednictvím obrazovek během lockdownu na ONLINE seminářích, které jste pro vás pořádali a také jsme ji pozvali na pokec a její názory na ProAm tancování, rady a nápověda jak pro AM tak pro PRO, můžete si připomenout TADY.

Jak úspěšnými tanečníky byli s Jardou Kunešem by zase nafouklo tento příspěvek na příliš mnoho slov. Uvedu tedy ten největší úspěch, a to SEMIFINÁLE v Blackpoolu v dospělé kategorii.

Jana mě okouzlila při shlédnutí ONLINE semináře, které vysílala Czech PRO-AM Dance Union. Seminář se jmenoval "Tanec nejsou jenom kroky", můžete se na něj kouknout TADY. Tento seminář navíc vedl Jarda Kuneš, takže je to dva v jednom. Pokud někteří pana Kuneše neznáte, můžete se s ním předseznámit, než přijdete navštívit jeho semináře na živo.

Jaroslav Kuneš je pro český taneční svět velký pojem a jeho rukama prošla velká spousta úspěšných tanečníků, tzv profíků. Věnuje se ale také ProAm, v Brně provozuje kurzy a na soutěžích potkáváme stále nové páry z Brna, které poprvé přijdou, oslní a zvítězí. Možná trochu přeháním, ale ne zase až tak moc.

Taky jsme si s ním během lockdownu ONLINE povídali a také tančili.

Po zvážení jsem usoudila, že bych vám ráda zprostředkovala SOLO lekci s Janou a pak dvě 60timinutové lekce ProAm, kde budou přítomni oba, tedy Jana i Jarda a k tomu naši PRO partneři. Vím určitě, že bude co dělat v obou lekcích a nakonec bude času ještě málo. Lekce ProAm budou svým obsahem odlišné.

Vzhledem k tomu, jak dlouho nám trvalo, než jsme se na nějakém termínu domluvili, předpokládám, že se další příležitost k návštěvě hned tak neobjeví, možná se pletu. Tím chci říct...NEČEKEJTE a PŘIJĎTE TEĎ, bude to určitě stát za to.

Na SOLO SALSU  - pátek 20.5. v 18:00 -  se můžeš přihlásit kliknutím na tlačítko viz níže.


Na PROAM SALSU - pátek 20.5. v 19:00 - se můžeš přihlásit kliknutím na tlačítko viz níže. 


Na SOLO LATINU - neděle 22.5. v 8:45 -  se můžeš přihlásit kliknutím na tlačítko viz níže.  


Na PROAM LATINU part 1 - neděle 22.5. v 9:45 - se můžeš přihlásit kliknutím na tlačítko viz níže.


Na PROAM LATINU part 2 - neděle 22.5. v 11:00 - se můžeš přihlásit kliknutím na tlačítko viz níže.